PROBĚHLÉ SHOW POD ZÁŠTITOU EXTREME DOGS Z.S.

EXTREME WEEKEND 2023

LINK NA FB EVENT

15.-17.9.2023- RS Pod Templštýnem- Biskoupky u Brna

Zde uveďte text, který bude obsahovat informace o výše uvedeném nadpisu
nebo povídání k níže uvedeným informacím.

Teamovou spolupráci

Zde uveďte text, který bude obsahovat informace o výše uvedeném nadpisu
nebo povídání k níže uvedeným informacím.

Harmonogram

Zde uveďte text, který bude obsahovat informace o výše uvedeném nadpisu
nebo povídání k níže uvedeným informacím.

Zdravý životní styl

Zde uveďte text, který bude obsahovat informace o výše uvedeném nadpisu
nebo povídání k níže uvedeným informacím.

Certifikát modelky

Zde uveďte text, který bude obsahovat informace o výše uvedeném nadpisu
nebo povídání k níže uvedeným informacím.

extreme weekend 2022


16.-18.9.2022 RS Pod Templštýnem-Biskoupky cca 30km od Brna

vÍCE INFORMACÍ NA FB UDÁLOSTI VÝŠE 

extreme weekend 2021

Po roce a půl plánování a přesouvání neuskutečnitelných termínů jsme se konečně dočkali! Oblíbená třídenní akce Extreme Weekend proběhla ve dnech 17.9. – 19.9.2021 v rekreačním středisku Pod Templštýnem v blízkosti Brna. Letos i přes bloudění a hledání kempu ,,na konci civilizace“ nakonec všichni účastníci dorazili v pořádku, což jsme považovali za první, velký úspěch J

Na akci se přihlásilo neuvěřitelných 97 psů na sporty a 51 na výstavu! I tentokrát byly připraveny hodnotné ceny od skvělých sponzorů! Navíc si již při přejímce pejsci odnesli dobroty od Domácí sušená masíčka. Nedílnou součástí nejen přejímky, ale i celé akce byl MVDr. Evžen Skula, připravený pomoci při zdravotním problému všem závodníkům.

A i letos se bojovalo o skvělé tituly! BEST TOW TIME, MWPP, BEST RUNNER a samozřejmě BEST EXTREME DOG 2021.

Páteční dopoledne odstartovala oblíbená disciplína High jump. Nejvyšší skočená výška byla 220 cm, kterou skočila fenka APBT Artemis Tender Tiger. Následovala disciplína Weight drag pull, které se zúčastnilo neuvěřitelných 61 závodících psů. Úkolem bylo utáhnout závaží se 100% váhy psa v délce 30 metrů v co nejkratším čase. Nejlépe se toho zhostil pes APBT Anup s časem 6,69s. Třetí a poslední disciplínou pátečního dne byl Tug of war – soutěž v přetahování dvojic o hasičskou hadici. Titul BEST TOW TIME si odnesly fenky Yuki a Cara s časem přetahování 31 minut a 16 sec.

 

Výherci si odnesli ceny od firmy CONTIPRO/Aktivní zvíře, která věnovala kloubní výživu, což ocení každý sportující pes. Dalším velkým sponzorem byl obchod FIDO- chovatelské potřeby a samozřejmě nechyběly poháry od společnosti GARKO spol. s.r.o.

Grafiku na EXTREME WEEKENDU zaštítila společnost Bully Design Studio, její kreativní zpracování si výherci odnesli například na stylovém hrnečku nebo diplomech.

Sobotní den odstartoval A-frame – přeskoky přes překážku na čas a i když nám počasí vůbec nepřálo, všichni závodníci se závodu zhostili s vervou. Přes 40 přeskoků nebylo výjimkou, nejlepší výkon si připsal opět Anup a to celých 47 za minutu.

Následovala disciplína Treadmill, která se běžela jako vždy na pásu od výrobce Firepaw. Poprvé v ČR se běželo 2 minuty +1 minuta do nastaveného kopce.  Ačkoli byla disciplína celkově časově náročná, tak se opravdu prověřila fyzička psů a bojovalo se také o titul Best Runner, který vybojoval APBT pes Deadly Hazard s celkově uběhnutými 1468 metry.

Ve večerních hodinách přišel na řadu Weight pull, který se ukončil pár hodin po půlnoci. Nejlépe si vedla fenečka APBT Fíbí s indexem 79,73.

Výherci si opět přišli na luxusní ceny od BABA JAGA'S TOOLS, Calibra, či polského výrobce kvalitních obojků, vodítek, weight pullingových postrojů EL PERRO.

Nedělní ráno se začalo disciplínou Wall climbing, kde byl přihlášen rekordní počet soutěžících a to celých 66. Počasí nám přálo a psům se skákalo dobře. Nejvyšší skočená výška byla 350 cm, kterou zdolal pes APBT Buci.

Následovalo vyhodnocení soutěže, včetně titulu BEST EXTREME DOG 2021, což je titul, který získává pes přihlášený do všech sportů kromě Weight Pullingu, a který posbírá nejvíce bodů z umístění ve sportech. Absolutní vítězkou se stala fenka AST Angie, která stála ve své kategorii téměř v každé disciplíně na stupnici vítězů a nasbírala největší počet bodů.

Hlavním sponzorem disciplíny Wall climbing byla firma Alavis – značka vítězů, která věnovala výrobky s veterinárně podloženými účinky, které pomáhají nejen sportovně založeným psům na klouby, ale např. výborný Sanicell na podporu imunity či Hemagel na zázračné hojení ran a mnoho dalších.  A nezapomnělo se ani na páníčky, kteří se mohli stylově obléct díky tričkům od pitbull-shop.sk

Cenou pro nejlepší (BEST EXTERME DOG a MWPP) byly poukazy od Mejk.cz- We mejk it v hodnotě 1.600,-Kč na digitální malbu na plátno. Kreativní a precizní zpracování a něco, co vám již zůstane na pořád. Moc děkujeme i za úžasnou grafiku na trička, která mají styl a budou nám tak akci připomínat.

V odpoledních hodinách započala výstava pod vedením maďarského rozhodčího Davida Saxe. Výstava byla rozdělená na výstavu pro APBT a na skupinu FUN pro ostatní plemena, kde se hodnotila kondice zúčastněných psů. Každá kategorie byla rozdělená podle věku a pohlaví předváděných zvířat.

Titul best puppy si odnesla fenečka Carpe Diem´s Magic Pandora, titul BIS + BEST CONDITION Eso´s Irma a BOS pes Foggy.

Ve skupině FUN si titul BEST CONDITION odnesla fenka Fíbí, titul BIS fenka Ashley a BOS pes Anup.

Hlavním sponzorem výstavy byla společnost Calibra, která věnovala hodnotné pytle granulí i další mlsky pro psy. Krásné dary od MILAN WIGO v podobě ručně vyráběných kožených produktů v top kvalitě, opět krásné obojky od ELL PERRO a nezapomnělo se ani na majitele, kteří úspěch svých miláčků mohli oslavit vínem věnovaným vinařstvím Šimoník.

Děkujeme všem sponzorům, za krásné a hodnotné ceny, také závodníkům, bez kterých by se akce nemohla uskutečnit a v neposlední řadě obsluze kempu za skvělé zázemí a pohoštění.

Nesmíme zapomenout ani na super účastníky, kteří pořídili krásné fotografie a můžeme si na celou akci vzpomenout i za několik let.

Těšíme se na další setkání které v roce 2022 už pečlivě plánujeme, team organizátorů EXTREME WEEKENDu.

 

(článek sepsala Monika Bisová)

 

FOTOGRAFIE ODKAZY:

Extreme weekend 2021 | Zonerama.com

Extreme Weekend 2021 | Zonerama.com

EXTREME WEEKEND 18.9.2021 WALL CLIMBING | Zonerama.com

 

Sponzoři:

El Perro Original

pitbull-shop.sk

Veterinární ordinace MVDr. Evžen Skula

Garko spol. s r.o.

Bully Design Studio

Aktivní zvíře

Domácí Sušená Masíčka

Firepaw Dog Treadmills

FIDO-chovatelské potřeby

Calibra - krmivo

Alavis - Značka vítězů

Baba Jaga's TOOLS

Mejk Studio

VÝROBA KOŽENÝCH VODÍTEK PRO PSY I KONĚ A AMERICKÝCH BIČŮ

Extreme Weekend 8.-10.5.2020- CANCELED
ZRUŠENO

Extreme weekend 2019

Videa z Extreme Weekend 2019

RS Pod Templštýnem

Aneb bull závody bez signálu

19. 4. – 21. 4. 2019 probíhaly již druhé závody pod záštitou Extreme dogs z.s. 

Od pátečního rána se začali sjíždět závodníci z různých koutů ČR i zahraničí na Moravu do LDT pod Templštýnem. Toto rekreační středisko je – jak spousta zúčastněných nazvala – koncem světa, ale jeho nádherná příroda a milá obsluha z něj dělá místo k závodům předurčené. 

Všichni účastníci museli projít přejímkou pod vedením MVDr. Evžena Skuly, který kontroloval platné očkovací průkazy a aktuální zdravotní stav pejsků. 

Páteční dopoledne se skákal high jump, aneb skok do výšky. Soutěž byla rozdělena do několika kategorií. Stafbullíčci a bulteriéři měli svoji vlastní, rozdělenou na fenky a psy. Pitbullové a amstaffové byli sloučení, dělili se na 2 váhové kategorie – psi do 25 kg a nad 25 kg a fenky do 19 kg a nad 19kg. Největší dosaženou výškou v závodě bylo 230 cm, tu si vyskákal americký pitbullterier LC's Bastien junior.

Další přichystanou páteční disciplínou bylo A-frame, kde měli pejsci za úkol po dobu jedné minuty přeskakovat překážku áčkového tvaru. Opět měli SBT a BT svoji kategorii rozdělenou podle pohlaví, stejně tak i APBT a AST – bez váhových skupin. Největšího počtu přeskoků dosáhl APBT Adolf a to neuvěřitelných 50.

Poslední disciplínou tohoto dne bylo Tug of War – přetahování psů o hadici. Jednalo se o ,,rychlou smrt,“ tudíž se oceňoval vždy vítěz dvojice. Následně byl vyhodnocen i nejdéle se přetahující pár psů. Těmi se stali pes Aron Ivo Zapletala a pes Marvel Wiktorie Kisiel-Dorohinické s časem 33,42 minut, kteří si odnesli kromě velkého pytle granulí i obojky a vodítka od Moniky Matějčíkové.

Na všechny, kteří si vybojovali stupínek vítězů, čekaly hodnotné výhry v podobě pohárů od společnosti Garko, granulí Sam´s Field, upomínkové předměty od polského BadBull Bazaaru, kokina Natureca, obojky od firmy El Perro a Sušené pamlsky. 

Páteční souboj byl tímto u konce a závodníci se těšili na sobotní weight drag pull, long jump a očekávaný extreme race.

Ráno se opět konala přejímka pro nově příchozí. Poté začínal závod disciplínou weight drag pull. Opět se závodilo v různých kategoriích a úkolem pejsků bylo odtáhnout co nejrychleji závaží (svoji váhu) do cíle vzdáleného 30m. Stopovalo se dvěma stopkami, jedny na začátku a druhé na konci, pro co největší přesnost časů. Nejrychlejším časem v závodě se mohla pochlubit majitelka pitbullky Carrie – Milada Skulová. Carrinka odběhla dráhu za 5,17 sec. 

Další disciplínou byl Long Jump – skok do dálky. Přihlášeno bylo spousta pejsků a závod se docela časově protáhl. Odměnou ale byla skvělá podívaná, protože pejskové podávali pěkné výkony. Za zmínku stojí výkon fenky Marušky, kříženky anglického bulteriéra, která skočila neuvěřitelných 4,6 m. Nejlepší výkon v disciplíně podala maďarská fenka Arlene s výsledkem 4,9m. 

Poté následoval očekávaný Extreme race. Jednalo se o běh psa a psovoda, jejich úkolem bylo překonávat různé překážky. Trasa byla dlouhá cca 500m a na závodníky čekalo 8 překážek. Všichni účastníci se ,,rvali“ od začátku do konce o nejlepší čas. Titul Best Extreme runner ale mohl získat pouze jeden. Povedlo se to fence Casey (majitelky Hany Máchové) , gratulujeme. 

Při sobotním vyhlašování jsme nezapomněli ocenit i toho nejlepšího z nejlepších.  O tento titul mohl bojovat pes/fena přihlášený do všech sportů, který posbírá nejvíce bodů z umístění ve sportech (1.místo 10bodů,2.místo 7bodů,3.místo 5bodů,4.místo 3body,5.místo 1bod).  Do soutěže bylo zařazeno celkem 16 psů. 

BEST EXTREME DOG pro rok 2019 se stala fenka APBT Fíbí od majitelky Kristýny Kočárové s celkovým počtem 32 bodů. 

V neděli byla na programu výstava Amerických pitbullteriérů s PED a odpoledne probíhala výstava for fun. Celou show hodnotili rozhodčí LASZLO KARAFA (HU) a GRZEGORZ ZWOLINSKY (PL). Výstava byla sponzorovaná firmou Weber mlýn, která věnovala granule ACANA  …..

APBT měli skupiny rozdělené podle pohlaví a věku. V miminkách 6-12 měsíců získal titul BEST PUPPY Lucifer's Belzebub Dušana Krytináře. Poté následovali kategorie 12-18 měsíců, 2-3 roky, 3-5 let a 5 a více. Best in Show získal pes Lesiak´s Cosmopolitan (majitelka Sara Maziukiewicz), Best of Opposite Sex vyhrála Maniak's Beilly od Niny Faltejskové. Tato fenka si odvezla i titul Best Condition. 

Výstava For Fun probíhala ve stejném duchu jako výstava amerických pitbullteriérů. Best in show získala Fíbí Kristýny Kočárové a Best of Opposite Sex vyhrál Rocky od Petra Budoviče. 

Nedělní výstavou jsme zakončili naše třídenní závody. Počasí bylo objednané a troufám si říct, že vše probíhalo podle plánu.  Důkazem jsou i velmi milá hodnocení na sociální síti: ,,Moc super pohodový závod, organizace, počasí, lidi, moc jsme si to užili a určitě dorazíme na další akci. Byli to fajne.“ sděluje Jarka Švadlenková a přidali se k ní i Ester Kružíková: ,, Moc děkujeme za povedenou akci ".

Děkujeme všem níže uvedeným sponzorům, bez Vás by to nešlo !!! :

Milan Wigo
Sušené pamlsky pro psy
JK Animals
Aktivní zvíře
GARKO s.r.o.
Badbull Bazaar
EL-PERRO
PITBULL-SHOP.SK
Bully Design
ANIFOTOGRAFIA
Monika Matějčíková
MvDr.Skula
Natureca.eu
RAK-BRNO
Alavis
Weber Mlýn

 

Extreme Day 2018

Video z Extreme Day 2018

aneb návrat bull sportů do Brna

 

 

Po pěti letech se čeští i zahraniční závodníci dočkali a se sjeli dne 13.10.2018 do Brna, kde byly pořádány závody v bull sportech pod záštitou spolku Extreme dogs s.z. Akce se konala v krásných prostorech Penzionu Eliot v brněnském Žebětíně. Účastníci se mohli těšit na čtyři disciplíny a to Wall Climbing, Treadmill, A-frame a Long Jump.

 

 

Podmínkou k závodění bylo absolvování přejímky, kde psi prošli řádnou veterinární kontrolou pod vedením MvDr. Skuly a pak už jim nebránilo nic k tomu, aby se mohli poprat o skvělé ceny. ,,Poháry jsou luxusní, ceny lákavé, ale my to děláme především pro radost našich psů,“ říká jeden z tamních závodníků a my to potvrzujeme. Poháry od firmy Garko, Platinum granule, vodítka a obojky od Moniky Matějčíkové, polské firmy El Perro či Gallus – výrobce ze Srbska a mnoho dalších cen pro ty nejlepší. Prioritou je ovšem si to ve zdraví užít, proto jsme byli velmi rádi za ceny v podobě Gelorenu a Kelparenu od společnosti Aktivní zvíře.

Dopoledne poměřili psi sílu při skoku do výšky na kolmou stěnu – Wall Climbing a rychlost a vytrvalost na běžeckém pásu - Treadmill. Závodí se v několika kategoriích rozdělených podle plemen a pohlaví.   Při wall climbingu psi předváděli pěkné výkony, ti nejlepší se vyšplhali až do výšky přes 3 metry. Vyhlášen byl titul Firepaw Treadmill Best, který si odnesl pes Agares s uběhnutými 881 metry za 2 minuty.

Odpoledne už byl nachystán Long Jump, neboli skok do dálky a A-frame. Při skoku do dálky se opět vyhlašoval nejlepší z nejlepších. Tento titul si odvezla Maďarská fenka Arlene za čistě skočených 5 metrů a těšit se mohla z velmi kvalitně zpracovaného peška od firmy BeCyDog.cz. A-frame je překážka ve tvaru A, kde je kolem psa po dobu 1 minuty překonávat překážku tam a zpět a dosáhnout co nejvyššího počtu přeskoků. Psi i fenky podávali kvalitní výkony, především v kategorii SBT/AB, kde bylo pokořeno až 40 přeskoků.

Po celou dobu konání akce byly k dispozici prodejní stánky Pitbull-shop.sk a Sušené pamlsky pro psy, kde bylo možné zakoupit pěkné či chutné věci jak pro pejsky tak i páníčky.

,,Účast byla velmi slušná, dorazili čeští i zahraniční závodníci, my si toho moc vážíme a těšíme se na další akce,“ konstatovala hlavní pořadatelka akce Nikola Javůrková.                                                                         Monika Bisová